خانه / پروژه های معماری / دانلود پروژه فرهنگسرا ( پلان نما برش پرسپکتیو )

دانلود پروژه فرهنگسرا ( پلان نما برش پرسپکتیو )

دانلود پروژه فرهنگسرا ( پلان نما برش پرسپکتیو )

امروز براتون یه پروژه کامل در رابطه با فرهنگسرا و ارائه طرح ۳ یا ۲ معماری اماده کردیم .

دانلود پروژه فرهنگسرا که شامل : پلان طبقات  – پلان موقعیت – دو برش کامل – دو نمای زیبا – چهار پرسپکتیو داخلی میباشد    میباشد

دانلود پروژه فرهنگسرا ( پلان نما برش پرسپکتیو )

 

فرهنگسرا، که موضوع این پروژه است معمولاً ملغمه ای از فعالیتهای متغیر و متفاوت را در خود دارد و تابع قانون و ضابطه خاصی در تعریف کاربریهای خود نیست. مهمترین ویژگی آن غیررسمی بودن و وابستگی به اوقات فراغت است، یعنی معمولاً در فرهنگسراها فعالیتهای جدی و مستمری چون موزه، تئاتر وآموزشهای رسمی شکل نمی گیرد لیکن فضاهایی چون کلاسهای آموزشی، گالریها، سالنهای برگزاری جلسات و نمایش و… جزء لاینفک فعالیتهای چنین       مجموعه هایی هستند. در این میان مجموعه های فرهنگی می توانند دارای ایده های خاصی در مورد برخی فعالیتها نیز باشند، برای مثال مجموعه های فرهنگی وجود دارند که دارای سالنهای ورزشی هستند با این تعبیر که “عقل سالم در بدن سالم “است، و یا مجموعه های فرهنگی یافت می شوند که به موضوعاتی چون فضای سبز، گردهماییها و فعالیتهای جنبی می پردازند و بسیاری از کارکردهای آنها تحت تأثیر این موضوع قرار دارد.

در مورد این فرهنگسرا مشاور با عنایت به سابقه تاریخی معماری ایران و  منطقه، سعی خواهد داشت فرمی را طراحی نماید که بتواند الگوی نسبی قابل قبولی برای چنین مجموعه هایی باشد و در عین حال فعالیتهای درونی آن را به گونه ای برنامه ریزی کند که تمامی اقشار و سنین جامعه به خصوص جوانان بتوانند با آن رابطه برقرار کرده و از فعالیتهای آن بهره مند شوند.

– ارتباط مراکز فرهنگی از این نوع (فرهنگسرا) با اوقات فراغت افراد حکم می کند که مجموعه فرهنگی یاد شده علاوه بر ارائه فضاهای معمارانه متنوع، دارای فعالیتهایی باشد که به خصوص برای جوانان جذاب بوده و بتواند زمینه ساز حضور و در نتیجه ارتقاء فرهنگی آنان گردد.

بدیهی است که ساختمانهای با فضاهای یکنواخت و فعالیتهای خشک و رسمی قادر نخواهند بود مخاطب خود را یافته و نقش مجموعه فرهنگی را به خوبی ایفا نمایند. در این میان توجه به فضای سبز و باز، نورپردازی مناسب در آتلیه ها و کارگاههای با شکل و آرایش غیر متعارف و خاص و… قطعاً تأثیرگذار خواهد بود.

باید تأکید کرد که بسیاری از مفاهیم و ارزشهای فرهنگی نه از طریق آموزه های آکادمیک  بلکه با زمینه سازیهای بصری و شنیداری غیرآگاهانه عملی است و فضای یک مجموعه فرهنگی از این نوع می بایست آمادگی پاسخگویی به این شیوه های ارتباطی را داشته باشد.

 

 

حجم فایل دانلودی ۲ مگابایت – فرمت dwg

[تعداد: 3   میانگین: 4/5]

درباره ی ava-architect.ir

جواد دانش بخش هستم کارشناس ارشد معماری و مدیر رسانه آوای معماری . امیدوارم با فضایی که در آوا ایجاد شده بتونیم به شما عزیزان طی تحصیلتون کمک کنیم و گامی در جهت پیشرفت جامعه معماری برداریم .

مطلب پیشنهادی

دانلود پروژه معماری سینما ( خانه سینما – پردیس سینمایی ) dwg

 ¶ پروژه معماری سینما ¶ تمامی پلان های اتوکدی را با جزییات کامل داراست . این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

38 + = 42