خانه / پروژه های معماری / مهدکودک / چندین نمونه ایده و کانسپت طراحی پلان مهدکودک
کانسپت طراحی پلان مهدکودک

چندین نمونه ایده و کانسپت طراحی پلان مهدکودک

با چندین نمونه ایده و کانسپت طراحی پلان مهدکودک با شما عزیزانیم . نمونه های مناسبی از کانسپت معماری کودکستان که میتواند به شما در طراحی و الگوبرداری کمک کند .

 کانسپت مهدکودک – نمونه01

کانسپ طراحی کودکستان ما به عنوان یک صورفلکی از فضاهای متنوع و قابل تغییر شکل می باشد . پوسته بسیار جمع و جور است و فرم ساده و خنثایی دارد و دارای یک ساختار آزاد است که در بسیاری جهات متمرکز است. عناصر فضایی درون ساختمان به گونه ای قرار می گیرند که به کودکان اجازه دهند آزادانه در کل فضا حرکت کنند. این امکان تشویق برای کشف، بازی و حضور فعالانه در فرآیند یادگیری است. طراحی پیشنهادی جدید سازمان پیش دبستانی به عنوان یک محیط پر جنب و جوش برای شخصیت های مختلف طراحی شده است .

کانسپ طراحی کودکستان
کانسپ طراحی کودکستان

کانسپت مهدکودک

این کانسپت مهدکودک برای 100 کودک توسعه داده شده است. اما در صورت لزوم می تواند رشد کند. اندازه و افزایش ساختار به تعداد کودکان بستگی دارد. ساختار بنا با هم ادغام شده و یک نوع چشم انداز مصنوعی گسترده را تولید می کنند.

کانسپت مهدکودک
کانسپت مهدکودک

طراحی مهدکودک

یکی از مهمترین نکات در طراحی مهدکودک این است که حداکثر تحرک را تضمین کند. موقعیت جغرافیایی عناصر رفاهی یک شبکه پیچیده از “خیابان ها” ایجاد می کند که در اطراف هر “پایگاه اصلی” (منطقه اختصاص یافته به یک گروه از کودکان) اجرا می شود. هیچ کوچه کور و بن بستی وجود ندارد و میتوان به هر کوچه و فضای دیگری دسترسی پیدا کرد.

طراحی پلان مهد کودک
طراحی پلان مهد کودک

هر گروه یک واحد کوچک در کل سیستم ایجاد می کند. گالری ها قابل گسترش و انعطاف پذیر است. و در صورت افزایش تعداد نفرات می تواند توسط گروه های اضافی پر شود یا باز شود.

طراحی مهدکودک
طراحی مهدکودک

همچنین ببینید :

عناصر جداسازی ساخته شده از تخته سه لا میباشد که از جنس همان عناصر ساخت گالری است. هر گروه دارای جایگاه ذخیره سازی در مجاورت آن است.

ایده طراحی کودکستان
ایده طراحی کودکستان

منطقه خواب را می توان تبدیل و متصل به منطقه چند منظوره کرد .

کانسپت کودکستان
کانسپت کودکستان

مفهوم و کانسپت نور روز، مناطق مختلف را در نظر می گیرد. مرکز ساختمان قرار است آرامترین مکان باشد که یک محیط محافظ ایجاد می کند.

نمونه پلان کودکستان
نمونه پلان کودکستان

نمونه پلان مهدکودک

طبقه همکف
ورودی اصلی 50 سانتی متر پایین تر از بقیه طبقه  است. کمد، تختخواب و مکان برای چرخ دستی ها در اینجا قرار دارد. منطقه اصلی را می توان با یک آسانسور یا رمپ 6٪ گذر کرد. این منطقه شناسایی شده توسط 5 گروه (ترکیبی از کودکان جوان، متوسط و بزرگتر) است. هر گروه یک منطقه “حفاظت شده” برای خود ایجاد می کند – در عین حال آنها ارتباطی با فضای چند منظوره ای که از طریق کل ساختمان گسترش می یابد، فراهم می کند. تختخواب از دیوارها آویزان است – و در زمان خود می تواند برداشته شود. فضای ایجاد شده را می توان به عنوان پسوند فضای چند منظوره استفاده کرد.

طراحی پلان مهدکودک
طراحی پلان مهدکودک

گالری یک فضای باز است که به طور سازنده با ساختار طبقه ی همکف ارتباط دارد.این منطقه را می توان به عنوان یک زمین بازی، محل غذا خوردن با هم، چرت زدن و خیلی موارد بیشتر استفاده کرد. ما این فضا را به عنوان یک ترکیب باز از همه فعالیت هایی که کودکان می توانند تصور کنند در نظر گرفتیم.

طراحی پلان مهدکودک
طراحی پلان مهدکودک

 کانسپت مهدکودک – نمونه 02

 کانسپت طراحی پلان مهدکودک
کانسپت طراحی پلان مهدکودک
ایده طراحی کودکستان
ایده طراحی کودکستان
ایده طراحی کودکستان
ایده طراحی کودکستان

منبع : آوای معماری ( کپی تنها با ذکر منبع و لینک آن آزاد است (لطفا رعایت کنید ) )

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]

درباره ی ava-architect.ir

جواد دانش بخش هستم کارشناس ارشد معماری و مدیر رسانه آوای معماری . امیدوارم با فضایی که در آوا ایجاد شده بتونیم به شما عزیزان طی تحصیلتون کمک کنیم و گامی در جهت پیشرفت جامعه معماری برداریم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 6