خانه / پایان نامه و رساله / مطالعات طراحی مجموعه فرهنگي ورزشي بانوان 193 صفحه word


مطالعات طراحی مجموعه فرهنگي ورزشي بانوان 193 صفحه word

این مطلب ارائه مطالعات طراحی مجموعه فرهنگي ورزشي بانوان با فرمت word  و در 193 میباشد . این رساله کامل جهت ارائه طرح نهایی و پایان نامه معماری شما عزیزان میباشد . با ما همراه باشید

بدون شک وجود مجموعه های فرهنگی ورزشی و مراکزی از این قبیل میتواند نقش بسزایی در رشد و شکوفایی  و سلامت جامعه داشته باشد .

بانوان مرکز خانواده هستند و سالم زیستن و تربیت فرهنگی انها نقش کلیدی را برای نظام سلامت و فرهنگ یک مملکت بازی میکند . از این رو وجود مراکزی که بتواند به این نیاز پاسخ صحیح دهد و برپایه هدف ورزشی و فرهنگی بنا شده باشد ، ضروری است . بر همین اساس با توجه به کمبود چنین مجموعه هایی در سطح شهر که مختص بانوان باشند و با توجه به اهمیت موضوع امروز  مطالعاتی را تحت عنوان مطالعات طراحی مجموعه فرهنگي ورزشي بانوان اماده نمودیم که در  شش فصل کامل با منابع تنظیم و تهیه شده .

همچنین ببینید :

 

گزیده ای از متن  :

اهداف ورزش

اهداف فرهنگي

اهداف مذهبي و عبادي : انسان اوليه اعتقاد داشت که خدايان او را در تمرين هايي که به منظور تفوق بر حريف خود به عمل مي آورد ناظر بوده ، از حرکات او خشنود يا متأسف مي گردد .
گذراندن اوقات فراغت و سرگرمي : اين هدف در گذشته در مراسم روميان و بازيهاي ايران مثل چوگان و غيره نيز وجود داشته ولي در دوره معاصر بيش از پيش قوت يافته است .
اگر چه راديو ، تلويزيون ، سينما و تأتر ، پرداختن به مسافرت و بازديد از موزه ها و … بخشي از اوقات فراغت مردم به خصوص جوانان را پرمي کند ولي بدون شک ، هيچ يک از قدرت و توان و جذابيت ورزش برخوردار نيستند . ورزش به خصوص درميان جوانان مي تواند و بايد مهمترين وسيله گذراندن اوقات فراغت باشد .[12]

اهداف علمي

تأثيرات فيزيولوژيکي بر بدن : مردمان اوليه براي رفع احتياجات روزمره و نياز به غلبه بر محيط هاي طبيعي ، حمل بار و وسايل احتياج به شکار و مبارزه با دشمنان نياز فراوان به تقويت نيروهاي جسماني و افزايش قدرت بدني داشتند ، لذا به امر ورزش مي پرداختند . زيرا ورزش موجب مي گردد که اعضاي بدن کار اصلي خود را بهتر انجام داده و بيشتر تحت کنترل انسان قرار گيرند . انسان با تمرين هاي  ورزشي بهتر مي تواند در برابر خستگي مقاومت کند زيرا افراد ورزشکار صاحب قلبي سالم هستند که توانايي تحمل تعداد ضربان بسيار بالا را در واحد زمان داشته که اين امر موجب کاهش خستگي فرد مي گردد .
ورزش تأثير نيکويي در متابوليسم و نقش پيشگيري و درمان بيماري ها را بر عهده دارد . معمولاً ورزشکاران بسيار کمتر از سايرين ؛ انواع بيماري ها را مبتلا مي گردنند و در صورت ابتلا نيز دوره درمان آن ها بسيار کوتاهتر است و در صورت بروز اغلب بيماري ها نرمش ها و ورزش هاي مختلف براي آن ها تجويز مي گردد که در بسياري از موارد نتيجه آن بهتر از استفاده از داروست.[13]
تأثيرات روحي و رواني : ورزش نقش پيشگيرانه‌ي  مؤثري در مقابله با بيماري هاي رواني و عصبي دارد و موجب سلامت روحي انسان شده که در آن نيز نقش مهمي در مقابله با مصائب و مشکلات زندگي بشري ايفا مي کند .

اهداف اجتماعي

اهداف تربيتي و پرورشي : دربسياري از کشورها و تمدن ها از ورزش براي آموزش هاي اخلاقي ، شخصيتي و تکامل روحي انسان ها بهره گيري به عمل آمده است . ورزشکاران باستاني ايران را از آنجا که خود نمونه هايي از افراد برتر جامعه سنتي و جوانمردان زمان بوده اند ، که هنوز تاريخ ايران از ياد نبرده است . در چين و خاور دور نيز ورزش هاي سخت همواره با تعاليم اخلاقي و حتي مذهبي قرين بوده اند .
از طرفي ديگر يکي از تأثيرات اجتماعي شدن انسان مسئوليت پذيري اوست . ورزش به درجاتي متفاوت ، حس ابتکار و مسئوليت را بيدار مي کند ، زيرا ورزشکاري که نمي خواهد يا نمي داند چطور انتخاب کند هميشه بازنده خواهد بود . حس گروه جويي و ايجاد مشارکت اجتماعي از ديگر تأثيرات اجتماعي ورزش است که با برقراري و تحميل انضباط ضرورت وجود قاعده و محسنات کوشش جمعي و منظم را عيان مي سازد .[13]

اهداف سياسي

ورزش در بسياري از موارد وسيله انتخاب حکم مناطق کشوري بوده است که از طريق انجام مسابقات پهلواني در گذشته انجام مي گرفته است . دوئلهاي غربيان براي اثبات حقانيت ، حکم در اختلافات اشراف ، تعيين محدوده هاي ارمني مملکت ها در افسانه هاي کهن (آرش) در ادبيات ايران خود نمونه هايي از اين موارد است . در بسياري از جوامع و در زماني طولاني هدف از ورزش تقويت نيروي مقاومت و برتري بخشيدن تکنيک هاي جنگي زمان در مقابل دشمنان جامعه و حتي افراد قبائل بوده است .
اما اکنون يک ورزشکار به معناي واقعي حاضراست براي برافراشته شدن پرچم و يا نواخته شدن سرود ملي کشور خود تا حد امکان تلاش مي کند و افتخاري را نصيب خود و کشور و ملت خويش نمايد .
ولي بايد توجه داشت که ورزش در هر کجا و در هر زمان و هر موقعيت که باشد و به وسيله هر کسي انجام گيرد بايد داراي يک هدف عالي باشد «سلامتي، صلح ، دوستي»[14]

اهداف اقتصادي

اختصاص دادن قسمتي از بودجه کشور براي برنامه هاي ورزشي به طور غير مستقيم بر افزايش نيروي کار و فعاليت و در نتيجه افزايش توليد ملي يک کشور اثر مي گذارد چه بسا گسترش تعداد کارخانجات توليد کننده وسايل ورزشي در داخل کشور ، مسابقات ورزشي با شرکت ورزشکاران خارجي ، تماشاچيان خارجي ، اعزام يا پذيرش دانشجو و مأموريت هاي ورزشي ، نشريات ورزشي ، و وسايل ارتباط جمعي براي پخش برنامه ها و مسابقات ورزشي و … همگي مي توانند تأثير چشمگيري در رشد اقتصاد کشور داشته باشند .

مطالعات پردیس آرامش بانوان یا مجموعه فرهنگی ورزشی بانوان

فهرست مطالب

در اخر هر فصل منابع گنجانده شده

1-1 مقدمه

2-1 تعريف فرهنگ

3-1 فرهنگ و طبيعت

4-1 هويت

5-1 فرهنگسرا

6-1 تعاريف ورزش

7-1 جايگاه ورزش در جامعه

8-1 اهداف ورزش

9-1 مراحل فعاليت هاي ورزشي

10-1 منابع

فصل دوم:

استانداردها و ضوابط طراحي

1-2 بخش هاي فرهنگسرا

2-2 كتابخانه‌ها

3-2 گالري‌ها

4-2 آمفي تئاتر

5-2 کلاس¬هاي آموزشي

6-2 راه هاي خروج

7-2 دياگرام هاي ارتباطي

8-2 سرانه ها

9 – 2 بسکتبال

10- 2 تکواندو

11 – 2  جودو

12- 2 ژيمناستيک

13- 2  شمشير بازي

14- 2  هندبال

15- 2  کاراته

16- 2  کشتي

17- 2 مشت زني

18-2 وزنه برداري

19-2 واليبال

20-2 استخر شنا

21-2 فوتسال

22-2 سالن هاي چند منظوره

23-2 مدارس فوتبال

24-2 منابع

 

فصل سوم:

نمونه هاي مشابه

1-3 مجموعه فرهنگی تفریحی تي جيبائو

2-3 مجموعه فرهنگی تفریحی غدير مشهد

3-3 فرهنگ سراي جوان (فرهنگ سراي خاوران)

4-3 مجموعه ورزشی فرهنگی تفریحی الوحده ابوظبی زاحا حدید

5-3 مجموعه ورزشی تفریحی پیست اسکی برگیسل زاحا حدید

6-3 مجتمع تجاری ورزشی تفریحی الماس شرق مشهد

7-3 مرکز تجاری ورزشی تفریحی بين‌المللي دبي :

8-3 منابع:

فصل چهارم:

مطالعات اقلیمی

1-4  مقدمه

2-4 ويژگيهاي جغرافيائي شهر تهران

3-4 توپوگرافي

4-4 آب هاي سطحي

5-4 آب هاي زيرزميني

6-4  مطالعات زمين شناسي

7-4 خطر زمين لرزة گسترده تهران

8-4 جهت گيري ساختمان در رابطه بااقليم:

9-4 منابع

 

فصل پنجم:

تحليل سايت

1-5 شبکه معابر و دسترسي ها

2-5  کاربري سايت در طرح تفصيلي

3-5  همسايگي ها

4-5 ديد و منظر

5-5 پوشش گياهي و درختان موجود در سايت

6-5  شيب عمومي زمين

7-5 منابع:

 

فصل ششم:

طراحي

1-6 برنامه فيزيکي بخش فرهنگي

2-6 منابع:

3-6 نقشه ها و سایر مدارک طراحی

 

مطالعات طراحی مجموعه فرهنگي ورزشي بانوان ارائه شده در این مطلب تمامی مدارک را جهت ارائه طرح نهایی داراست و  در 193 صفحه با فرمت word  تنظیم شده که جزییات و توضیحات مختصری از آن در مطلب ذکر شد.  با کلیک روی  دکمه سبز رنگ خرید زیر  میتوانید این محصول را پس از طی مراحل خرید بلافاصله دریافت نمایید  .

 

[تعداد: 1   میانگین: 4/5]

درباره ی ava-architect.ir

جواد دانش بخش هستم کارشناس ارشد معماری و مدیر رسانه آوای معماری . امیدوارم با فضایی که در آوا ایجاد شده بتونیم به شما عزیزان طی تحصیلتون کمک کنیم و گامی در جهت پیشرفت جامعه معماری برداریم .

مطلب پیشنهادی

رساله و مطالعات طراحی مجتمع تجاری تفریحی (95 صفحه WORD)

رساله و مطالعات طراحی مجتمع تجاری تفریحی با فرمت WORD  و در 95 صفحه جهت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50 − 45 =