خانه / پایان نامه و رساله / مطالعات طراحی پارکینگ عمومی طبقاتی با فرمت word


مطالعات طراحی پارکینگ عمومی طبقاتی با فرمت word

 این مطلب مطالعات طراحی پارکینگ عمومی طبقاتی با فرمت word و در 79 صفحه میباشد . رساله معماری پارکینگ طبقاتی جهت ارائه طرح نهایی و پایان نامه معماری .

با توجه به زندگی ماشینی عصر امروز و گسترش رو به رشد شهرنشینی ، طراحی پارکینگ های طبقاتی  در شهر یک لازمه محسوب میشود  ،

یک پارکینگ  میتواند شهرت شهر را مطرح تر کند پس هیچ دلیلی برای جذاب نبودن و زیبا نبودن ظاهری آن وجود ندارد  ، چیزی که ما در پارکینگ های طبقاتی موجود میبینیم سیستم طراحی یکنواخت و به دور هر نوع خلاقیتی و کنتراست بصری  در طرح است  …  و از آنجایی که هیچ کس دوست ندارد از پارکینگ استفاده کند، چالش برانگیز است که مردم را  به جایی که می خواهید وارد کنید از این رو در طراحی یک پارکینگ طبقاتی باید اصول و نکاتی را در نظر گرفت و مهمتر اینکه خلاقیت به خرج داد .   با توجه به کمی اطلاعات در این زمینه و همچنین اهمیت موضوع و اینکه در طرح های معماری و همچنین طرح نهایی معماری مشاهده شده که موضوع مورد نظر طراحی پارکینگ طبقاتی بوده  ، امروز مطالعات طراحی پارکینگ عمومی طبقاتی را برای شما عزیزان اماده نمودیم که در 5 فصل همراه با منابع و ماخذ آماده دانلود شما عزیزان است . با ما همراه باشید

همچنین ببینید :

فضاهای موجود در  یک پارکینگ طبقاتی میتواند  شامل: (سرایداری، نگهبانی، انبار و موتور خانه، جا پارک اتومبیل، بخش اداری پارکینگ که شامل: حسابداری،  پذیرش، بایگانی، و مدیریت)  باشد. همچنین استفاده از  فضاهایی مانند کافی شاپ و فضای بازی کودکان هم  موارد خوبی برای جانمایی در طرح است که به رغبت بیشتر استفاده کنندگان منجر میشود .

 با توجه به مطالعات و بررسیهایی که از نمونه های موجود و مشابه شده ،اکثر پارکینگهای طبقاتی پلانی دایره ای و نمایی استوانه ای داشته که از نظر نمایی ریتمی خسته کننده و یکنواخت داشته اما حسنی نیز دارند و آن هم دایره بودن پلان باعث شده تعداد پارک اتومبیلها بیشتر باشند. از این در طراحی باید این نکته را در نظر داشت که بدون اینکه در فضای پارکینگ لطمه ایجاد شود بتوان طرح را از یکنواختی نجات داد و بتوان شکلی را انتخاب نمود که دارای خلاقیت و زیبایی باشد .

 

 فهرست مطالب 

مطالعات طراحی پارکینگ عمومی طبقاتی

فصل اول: کلیات تحقیق
1-1 مقدمه…………………………………….. 3
1-2 تعریف مسئله………………………………..5
1-3 ضرورت مسئله………………………..6
1-4 بیان مسئله……………………………….6
1-5 فرضیه های تحقیق………………………………9
1-6 روش تحقیق…………………………….9
1-7 اهداف تحقیق………………. 10
فصل دوم: شناخت بستر طرح
2-1 مطالعات اقلیمی کرمانشاه…………………………………………13
2-2 معرفی سایت پروژه ودلایل انتخاب آن………………………………………….. 28
 تحلیل سایت ودیگرام ان………………………………………..322_3
فصل سوم: بررسی نمونه های طراحی شده………………………35
فصل چهارم: اصول و ضوابظ طراحی
4-1 سازه پارکینگ………………………………41
4-2 مکان یابی پارکینگ…………………………………………………43
4-3 ضوابط معماری و طراحی پارکینگ طبقاتی…………………………………43
فصل پنجم: بررسی نقشه ها و توجیح طرح معماری
5- 1 مبانی نظری طرح………………………..68
5-2 روند طراحی………..69
5-3 جمع بندی نهایی………………………………….70
نقشه های طرح………………………71
منابع و مأخذ

 مطالعات طراحی پارکینگ عمومی طبقاتی ارائه شده در این مطلب تمامی مدارک را جهت ارائه طرح نهایی داراست و  در 79 صفحه با فرمت word  تنظیم شده که جزییات و توضیحات مختصری از آن در مطلب ذکر شد.  با کلیک روی  دکمه سبز رنگ خرید زیر  میتوانید این محصول را پس از طی مراحل خرید بلافاصله دریافت نمایید  .

 

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

درباره ی ava-architect.ir

جواد دانش بخش هستم کارشناس ارشد معماری و مدیر رسانه آوای معماری . امیدوارم با فضایی که در آوا ایجاد شده بتونیم به شما عزیزان طی تحصیلتون کمک کنیم و گامی در جهت پیشرفت جامعه معماری برداریم .

مطلب پیشنهادی

رساله و مطالعات طراحی مجتمع تجاری تفریحی (95 صفحه WORD)

رساله و مطالعات طراحی مجتمع تجاری تفریحی با فرمت WORD  و در 95 صفحه جهت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 11 = 12