خانه / پروژه های معماری / موزه / نمونه ایده و کانسپت برای طراحی موزه ( 100 درصد کاربردی )
نمونه ایده و کانسپت برای طراحی موزه ( 100 درصد کاربردی )
نمونه ایده و کانسپت برای طراحی موزه ( 100 درصد کاربردی )

نمونه ایده و کانسپت برای طراحی موزه ( 100 درصد کاربردی )

با نمونه ایده و کانسپت برای طراحی موزه همراه شما عزیزان هستیم . ایده طراحی اولیه و مفهومی چند موزه در این مطلب آماده شده که 100 درصد کاربردی بوده میتواند الگو و کمکی مناسب جهت طراحی موزه شما معماران گرامی باشد . با ما همراه باشید

 

ایده و کانسپت برای طراحی موزه

دسترسی به نمونه ها و ایده ها و کانسپت ها در طراحی یک بنا امری ملزم و بسیار کمک کننده است ، از این رو با توجه  به درخواست های کاربران مبنی بر قرار دادن ایده و کانسپت برای طراحی موزه ، در این مطلب نمونه هایی بسیار مناسب را برای شما قرار داده ایم که بدون شک میتواند تا حد زیادی به شما در نحوه طراحی موزه کمک کند ، پیشتر نیز مطلبی تحت عنوان برنامه فیزیکی ، استانداردها و ریزفضاها برای طراحی یک موزه را منتشر کردیم که میتواند در امر ریزفضاها و جانمایی ها شمارا بی نیاز کند . با ما همراه باشید

کانسپت طراحی موزه

موزه 01

اولین کانسپتی  که برای شما عزیزان قرار داده ایم ،  موزه ای است که  سایت آن در جنوب مکزیک و  در  منطقه ای است با پوشش گیاهی وسیع و دارای منابع طبیعی و پر از جنگل ها که دارای فضایی متنوع برای هر نوع طراحی است . از قول معمار : ما برای ایجاد یک موزه که فرهنگ  باستانی منطقه را پوشش دهد و با معماریش محیط اطراف را دربرگیرد دعوت شده ایم .

ما تصمیم گرفتیم نوعی از اهرام را دوباره مطالعه کنیم، زیرا هرمها بخشی اساسی ناخودآگاه در فرهنگ ما مکزیکی ها هستند،  در آموزش ابتدایی خود همواره هرم ها را مطالعه کرده ایم و همچنین این ساختارها فضاهای شهرهای ما را تعریف می کنند.

این مطالب نیز 100 درصد مرتبط با موضوع مورد نظر شماست :

 

معمولا اهرام در مکزیک توپر و دارای ساختار و سازه عظیم است که تنها درصد کمی از فضای داخل آن در دسترس است. بنابراین ما تصمیم گرفتیم که هرمی ایجاد نماییم که بتوانیم در ان فضای داخلی ایجاد نموده و هر دو فضای نمایشگاه را در ان تجربه کنیم و زمینه جنگل را نیز داشته باشیم .

( شاید تصور کنید که مصر تنها کشوری است که اهرام دارد اما جالب است بدانید که اهرام مکزیک نیز از جمله عجایب جهان هستند که شاید پیشتر از اهرام مصری ها ساخته شده باشند.در کشور مکزیک اهرام بسیاری وجود دارند . کافیست جستجوی در سطح اینترنت با عنوان اهرام مکزیک انجام دهید )

تصویر 01

تصویر 01

تصویر 02
تصویر 02
تصویر 03
تصویر 03
تصویر 04
تصویر 04

ایده طراحی موزه

موزه 02 ‘

این موزه در خلیج مکزیک واقع شده است، بنابراین ما مشتری را متقاعد کردیم که در طراحی بنا باید آب بصورت جالبی در تعامل با بنا باشد . ما با ایجاد نوعی “کلوچه گرد و حلقه مانند” تلطیف کردیم که اجازه می داد آب از زیر لبه ساختار به حلقه مرکز وارد شود. تمام نما با یک سری تصادفی از لوزی های پرچم مانند که اجازه می دهد مقدار زیادی نور را وارد فضاهای نمایشگاه شود و همچنین توجه بیننده ها از خارج بنا به این سوراخ سوراخ شده جلب شود.

 

تصویر موزه 1-02
تصویر موزه 1-02
تصویر موزه 2-02
تصویر موزه 2-02
تصویر موزه 3-02
تصویر موزه 3-02
تصویر موزه 4-02
تصویر موزه 4-02

ایده های اولیه برای طراحی موزه

موزه 03

با این طرح ما تلاش کرده ایم تا یک حلقه پیوسته ای ایجاد کنیم که در هم پیچیده می شود و یک شبکه از فضاهای شیب دار که در آنها نمایشگاه ها می توانند ایجاد شوند . بنابراین در داخل شما یک راه پیاده روی مارپیچ و چندین نوع مختلف فضاهای نمایشگاهی قفسه مانند وجود دارد. چالش بزرگ این بود که چگونه می توان نور طبیعی را به اندازه بیشتری برای فضای داخلی به دست آورد ، بنابراین ما  پوسته های مختلفی را ازمایش کردیم تا نور داخلی را به اندازه ای که ممکن است فراهم کنیم.

ایده های طراحی موزه

موزه 04

موزه فسیل – کانسپت طرح

 

 

[تعداد: 4   میانگین: 4.5/5]

درباره ی ava-architect.ir

جواد دانش بخش هستم کارشناس ارشد معماری و مدیر رسانه آوای معماری . امیدوارم با فضایی که در آوا ایجاد شده بتونیم به شما عزیزان طی تحصیلتون کمک کنیم و گامی در جهت پیشرفت جامعه معماری برداریم .

مطلب پیشنهادی

دانلود رایگان نقشه های موزه هنر

دانلود رایگان نقشه های موزه هنر نقشه ها و پلان های موزه هنر شامل : …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + = 10