خانه / مطالب و پروژه های تحقیقی معماری / تحلیل و نمونه موردی / دانلود کاملترین تحلیل نمونه موردی آمفی تئاتر + ppt
دانلود کاملترین تحلیل نمونه موردی آمفی تئاتر + ppt
دانلود کاملترین تحلیل نمونه موردی آمفی تئاتر + ppt

دانلود کاملترین تحلیل نمونه موردی آمفی تئاتر + ppt

با دانلود کاملترین تحلیل نمونه موردی آمفی تئاتر + ppt همراه شماییم . تحلیل نمونه اجرا شده آمفی تئاتر و تالار همایش را در قالب پاورپوینت و در 41 اسلاید آماده نمودیم .با ما همراه باشید

 

تحلیل معماری تئاتر اسپنسر

بستر اين تئاتر در دشتهاي مرتفع ايودوسو Ruldoso  آنجا كه در تهاجمات به كوه هاي اطراف ديد دارد واقع شده است و چشمگير بودن اين سطح شيب دار نوزده فوتي يكي از اهداف اصلي معمار بوده ، زيرا كه آنتونيو پريداك به دنبال چيزي فراتر از ساختن يك سالن جعبه مانند معمولي كه تنها تجسمي از يك فضاي اجراي تئاتري است ، بوده است .

پوشه گوشه غربي بنا به صورت مورب تا شده كه به اين ترتيب دو پلان عمودي و مورب را حاصل مي شود لابي كه در كنار بنا واقع شده بسته به شرايط مختلف نور، حالتهاي مات ، منعكس كننده يا درخشنده از داخل را دارد . در زمستان وقتي كه ساختمان و محيط اطرافش بسيار به هم شبيه مي‌شوند ، هندسه پر شكن لابي در هنگام كم شدن نور در غرب كانون توجه قرار مي گيرد و نقطه مشخص بنا ميگردد.

تحلیل نمونه موردی آمفی تئاتر ( تئاتر اسپنسر)
تحلیل نمونه موردی آمفی تئاتر ( تئاتر اسپنسر)

لابي در عرض خود ورودي اصلي را به تئاتر وصل مي كند و در عين حال از پشت لابي به پاسيو وصل مي شود ، دور تا دور پاسيو كاربريهاي پشتيباني نظير اتاقهاي رختكن ، اتاقهاي آماده سازي و فضاهاي پشتيباني اداري بر دور آن شكل گرفته اند.

در تئاتر اسپنسر ، سطح پله پله پوشيده از آب ، تراس دندانه دار و لابي درخشنده بنا يك بيان تلويحي تئاتر گونه دارد . بناي منفرد تئاتر در اين فلات مرتفع ، ظهوري خوشامد گويانه در اين بستر وسيع . در شب ساختمان نور ماه را منعكس مي كند و درخشش لابي كل بناي سياه پوش تئاتر را معرفي مي كند شكل گوه مانند تئاتر اين امكان را فراهم آورده كه با ايجاد فضاي بالا خانه اي در امتداد سالن اصلي ، انعطاف آكوستيكي آن افزايش يابد .

آب در اين تئاتر نقش قابل توجهي دارد . بنا از دريچه آب راكد برخواسته است و در نهايت نيز آبي كه از ديوار شرقي جاري مي شود از پله ها به پايين سرازير مي شود تا در نهايت به درياچه پايين ساختمان منتهي شود .

همچنین ببینید :

تحلیل معماری تالار والت ديسني

طرح ساختمان تركيبي از طراحي معماري و طراحي آكوستيكي است . فرانك گه ري ، آرشيتكت پروژه و مينورو ناكاتا ، مهندس اكوستيك ، همكاري در مورد طراحي پروژه را زماني آغاز كردند كه هر كدام هدفهاي خاصي را در نظر داشتند و در عين حال هيچ گونه پيش طرح اوليه اي در مورد شكل پروژه موجود نبود . گه ري به فضايي منحني شكل علاقه‌مند بود كه با موسيقي متجانس باشد و رابطه اي نزديك بين اركستر و شنونده ايجاد كند و ناگانا در فكر ايجاد صداي دلنشي بود ، كه در عين حال وضوح استثنائي داشته باشد . در اين ميان ، اعضاي خانواده والت ديسني اصرار داشتند كه طرح از نظر آكوستيك داراي چنان كيفيتي باشد كه بتواند با بهترين تالارهاي موسيقي دنيا برابري كند و يا حتي از آنها بهتر باشد .

تحلیل معماری امفي تئاتر ( والت ديسني )
تحلیل معماری امفي تئاتر ( والت ديسني )

طراحي ساختمان با طراحي سالن اصلي آن آغاز شد كه ري با ساختن ماكتي با مقياس كوچك ، شكل پيشنهادي خود را مطرح مي كرد و ناگانا آن شكل را از نظر آكوستيكي ارزيابي و با ذكر مشكلات آن پيشنهادش را براي دور بعدي مطرح مي كرد .

ناگانا به اشكال منظم و متقارن علاقه مند بود در حالي كه گري اشكال منحني و مجسمه وار را مي‌خواست . با اين روش حدود 50 ماكت ساخته شد تا شكل نهايي مورد توافق هر دو حاصل شد . طرح نهايي در حقيقت تركيبي منحصر به فرد بود از طرحي حجمي ( مجسمه اي ) براي استقرار صندليها در درون جعبه‌اي بسيار معمولي گه ري اين طرح را به يك قايق چوبي در يك جعبه گچي تشبيه مي كند . طرح مثل قايقي تشريفاتي است كه اعضاي اركستر و شنوندگان را با هم به عالم موسيقي مي برد

تحلیل معماری تكيه دولت اولين آمفي تئاتر ايراني :‌

آنچه در اينجا خواهد آمد،‌ معرفي يكي از ساختمان‌هاي عمومي آن دوره است كه بعد از سفر ناصرالدين شاه به فرنگ به دستور او طراحي و در گوشه ي جنوب شرقي ارگ ناصري ساخته شده. لازم به ذكر است كه تكيه دولت تنها تكيه موجود آن زمان نبود اما با شكوه‌ترين و با اهميت‌ترين آنها بود كه نقطه عطف جالبي در تحول فضاهاي نمايشي ايران است. در برخي از منابع گنجايش تكيه بالغ بر بيست هزار نفر ذكر شده و مساحت آن به طور تقريبي دو هزار و هشتصد و بيست ذرع مربع مي‌باشد.

تحلیل معماری آمفی تئاتر ایرانی ( تکیه دولت )
تحلیل معماری آمفی تئاتر ایرانی ( تکیه دولت )

تحلیل معماری تالار وحدت

اين تالار را مي‌توان كامل‌ترين و مجهزترين اين ساختمانها در كل كشور محسوب نمود. با اين وجود تالار وحدت به لحاظ فضاهاي پشت صحنه و وجود امكاناتي كه امروزه مورد نياز است و از ابتدا تا حدودي قابل پيش‌بيني بوده است داراي كمبود مي‌باشد. ابعاد صحنه و اشراف به آن به گونه‌اي است كه اجراي تئاتر را با مشكل روبرو مي‌سازد و همچنين امكان استقرار اركستر بزرگ در آن وجود ندارد.

نمونه موردی آمفی تئاتر ایرانی - تالار وحدت
نمونه موردی آمفی تئاتر ایرانی – تالار وحدت

تحلیل معماری تئاتر شهر تهران

تحلیل معماری تئاتر شهر تهران
تحلیل معماری تئاتر شهر تهران

بناي تئاتر شهر درضلع غربي پارك دانشجو واقع در چهارراه وليعصر تهران با طول عمري بيش از 30 سال فعال‌ترين مجموعه تئاتري در ايران است. در اين محل كه امروز به نام تئاتر شهر شهرت دارد، در گذشته كافه شهرداري قرار داشت كه تفرجگاه دوم تهران به خصوص در عصرهاي پنج‌شنبه و جمعه بوده و گهگاه گروه‌هايي مثل سيرك‌بازان در فضاي اطراف كافه شهرداري، برنامه اجرا مي‌كردند .

ادامه این مطلب را همراه با مجموعه پلان ها و تحلیل فضاها و … در قالب پاورپوینت در 42 اسلاید آماده شده که در زیر محتویات موجود را میبینید :

  • معرفی و تاریخچه بناها

  • روند طراحی

  • تحلیل سایت

  • تحلیل سازه

  • کاربردها

  • تحلیل فضاهای داخلی و خارجی

  • نماهای داخلی و خارجی

  • منابع

تصویری از فایل :

پاورپوینت تحلیل نمونه موردی آمفی تئاتر
پاورپوینت تحلیل نمونه موردی آمفی تئاتر

تحلیل نمونه موردی آمفی تئاتر ارائه شده در این مطلب  تمامی مدارک موجود جهت ارائه یک تحلیل کامل را داراست که در قالب پاورپوینت و در 41 صفحه تنظیم شده که جزییات و توضیحات مختصری از آن در مطلب ذکر شد.  با کلیک روی  دکمه سبز رنگ خرید زیر  میتوانید این محصول را پس از طی مراحل خرید بلافاصله دریافت نمایید  .

 

 

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

درباره ی ava-architect.ir

جواد دانش بخش هستم کارشناس ارشد معماری و مدیر رسانه آوای معماری . امیدوارم با فضایی که در آوا ایجاد شده بتونیم به شما عزیزان طی تحصیلتون کمک کنیم و گامی در جهت پیشرفت جامعه معماری برداریم .

مطلب پیشنهادی

دانلود پاورپوینت تحلیل سه مجتمع مسکونی خارجی

دانلود پاورپوینت تحلیل 3 مجتمع مسکونی خارجی

با دانلود پاورپوینت تحلیل 3 مجتمع مسکونی خارجی همراه شماییم . تحلیل نمونه موردی مجتمع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

30 − = 22