خانه / مطالب و پروژه های تحقیقی معماری / تحلیل و نمونه موردی / دانلود پاورپوینت تحلیل نمونه موردی سینما (37 اسلاید )
کاملترین تحلیل نمونه موردی سینما داخلی و خارجی

دانلود پاورپوینت تحلیل نمونه موردی سینما (37 اسلاید )

با دانلود پاورپوینت تحلیل نمونه موردی سینما (37 اسلاید ) همراه شماییم . پاورپوینت سینما حاوی تحلیل دو نمونه مشابه سینما ایرانی و خارجی است که تمامی مدارک و موارد موجود را برای ارائه داراست . با ما همراه باشید

 

 تحلیل نمونه موردی سینما

طی روزهای گذشته از جمله درخواست هایی که سوی کاربران عزیز آوای معماری داشتیم ، بیشتر بر پایه تحلیل و نمونه موردی مکان های مختلف من جمله پاورپوینت تحلیل نمونه موردی سینما بوده  ، بر همین اساس گروه معماری آوا برای شما بزرگواران تحلیلی جامع و کامل را با موضوع نمونه موردی پردیس و مجتمع سینمایی آماده نموده که نمونه آن را در سطح اینترنت و حتی هیچ آتلیه و دفتری پیدا نخواهید کرد . تحلیل ارائه شده ما به بررسی مجتمع سینمایی آزادی در تهران و مجموعه سينماهای UFA در  درسدن در قالب پاورپوینت و در 37 اسلاید میپردازد . بدون شک این پاورپوینت میتواند پاسخگوی  نیاز شما به یک تحلیل نمونه موردی کامل با موضوع سینما باشد . گزیده ای از متن را در ادامه میبینید و در پایان نیز لینک خرید  و دریافت شما عزیزان قرار گرفته است . یا حق

همچنین ببینید :

مجتمع سينمايی آزادی ، (کاری از بابک شکوفی)

 • شهر و ساختمان در رابطه ای تنگاتنگ و متقابل بر هم اثر گذاشته و از نيروهای آشکار و پنهان يکديگر تاثير می پذيرد . طراحی مجموعة سينما آزادی با اين انديشه انجام شده است که علاوه بر دارا بودن ارزشهای معمارانة يک بنای منفرد به ارتقای کيفيت فضای شهری نيز کمک کند .

 • با توجه به تشتت بصری و نيز ريز مقياس بودن بافت منطقه که تناسبی با مقتضيات مناطق مرکزی يک کلان شهر چند ميليونی ندارد ، ايجاد بنا و فضايي با مقياس بزرگ از اهداف طراحی بوده است . درشت مقياس بودن يک بنا تنها با ساختن بنايی حجيم يا بلند ميسر نمی شود ، بلکه تناسبات فضايی ، نحوة تقسيم بندی سطوح و احجام و نحوة ترکيب فضاهای منفی و مثبت در حصول اين نتيجه موثرند .

تحلیل سینما آزادی تهران
تحلیل سینما آزادی تهران

شاخص ترين عنصر اين بنا يک شکاف سراسری است که حاکميت خود را با قدرت بر ساختار بنا اعمال می کند . بستر اين شکاف يک معبر پياده است که ميان خيابانهای جنوبی و غربی زمين کشيده شده . اين معبر به صورت يک فضای باز عمومی شهری دارای نقشی اساسی در تلفيق مجموعه با بافت اطراف است و در نهايت به يک ميدانچه در گوشة شمال غربی زمين منتهی می شود . ( ورود به اين مجموعه از طريق اين معبر صورت می گيرد . )

 • همچنين پله های خروجی سينماها که بصورت دو نوار کشيدة شيب دار بر روی نما کشيده شده اند

 • ( يکی بصورت منحنی بر روی نمای خارجی و ديگری در جنب شکاف سراسری ) ، مسيلة اصلی طراحی اين مجموعه يعنی سيرکولاسيون ورودی و خروجی هفت سينما را به بهترين نحوی حل می کند . حرکت مردم برای ورود به سينما ، روی پله های برقی طبقات ، که در پشت صفحة شيشه ای وسيعی در جنب محوطة شمالی بنا صورت می گيرد ، همچنين پايين آمدنشان روی پله های خروجی چسبيده به نماهای ساختمان جزء مکمل شکل و کالبد بنا شده است . در واقع ، سوژه و ابژه يکی شده اند .

 سطوح و پوسته های باز (شيشه ای) و بستة (بتنی) که در جوار يکديگر قرار گرفته يا همديگر ر قطع می کنند ، اصلی ترين معرف ساختار هندسی مجموعه هستند . خلوص احجام و ترکيب بندی خطوط ، سطوح واحجام مختلف ، به پديد آمدن يک عرصة بصری غنی و سيال کمک کرده اند

 • در عين حال سطوح مختلف به گونه ای قرار گرفته اند که شب هنگام نور فضاهای داخلی از فواصل بين سطوح تيره تر جلويی ، سطوح پشتی را روشن می کند ، طوری که به نظر می رسد سطوح و احجامی روشن و سبک از دل سطوح تيره تر سر برآورده اند . چنين ترکيبی يک نظام چند لاية بصری را بوجود می آورد .

 • يکی از عناصر شاخص اين طرح کف معبر سراسری اين ساختمان است که با آجر شيشه ای ساخته می شود .بستر شکاف ميانی بنا نور خورشيد  را به مرکز تجاری پايين منتقل کرده و حرکت انسانها بر روی آن رقص سايه ها را به فضاهای پايين منتقل می کند . همين سطح در شب ، زمانی که چراغهای طبقة پايين روشن می شود ، به صورت سطحی نورانی و روشن می درخشد . حرکت انسانها برروی اين فرش بلورين و درخشان تجربة بصری منحصر بفردی را به وجود می آورد .

همچنین ببینید :

مجتمع سينمايی آزادی ، تهران(فرشيد موسوی و آلخاندروزائرپلو)

 • نياز اصلی برنامه ، عبارت بود از استقرار هفت سالن نمايش با ظرفيت های ـ از 150 تا 700 صندلی ـ با منطقه ای تجاری و فضای فرهنگی ، در زمينی به ابعاد 45 * 43 متر، که پيش از اين مشهورترين سينمای شهر در آنجا قرار داشت .

تحلیل معماری سینما آزادی تهران
تحلیل معماری سینما آزادی تهران
 • پيشنهاد ما اين بود که با تدبيری بسيار فيگوراتيو برای اين پروژة نوستالژيک و يادمانی در نظر گرفته شود، تدبيری که به معنای واقعی کلمه، به نشانه و نماد رسمی و سازمانی اين طرح بدل شود . ايدة کلی طرح عبارت بود از نوار فيلمی که با چند تاخوردگی از زمين بلند می شود . با پيروی از چنين سازماندهی ای، سالن های متفاوت و مسيرهای خروجی لازم ، يکی بر روی ديگری چيده شدند . با شکل گيری تيرها/ فضاهای لوله ای شکل سالن ها ، که دهانة 43 متری بين دو سر سايت را می پوشاندند . ساختار صوری به ساختار باربر نيز بدل شد.

مجموعه سينماهای UFA ، درسدن

 • مجموعه سينماهای UFA ، در شهر درسدن آلمان توسط کوپ هميل بلاو طراحی و ساخته شد اين معمار با سبک شاخص و به خصوص خود « در بسياری از متون معماری ، اين معمار يک ديکانستراکتيوست شناخته می شود . اما در صورتی که مکتب ديکانستراکشن ( واسازی ) را به آثار شکل گرفته بر اساس ديدگاه فلسفی ژاک دريدا بدانيم . و نمی توان آثار وی را در يک مکتب قرار داد . که می توان مشخصات آن را بيش از همه در پروژة مسکونی او با نام خانة گشوده مشاهده کرد . طرح خاصی را برای اين مجموعة سينمايی ارائه کرده است .

دانلود پاورپوینت تحلیل سینما
دانلود پاورپوینت تحلیل سینما
 • در اين بخش تنها به ارائة بخشی از نظرات بيان شده در مورد اين مجموعه و مجموعه ای از تصاوير آنها بسنده شده است . در اين جا به دو مقاله از ولفگانگ کيل و ولفگانگ باخمان در مورد اين مجموعه اشاره می شود .

منابع :

 • 1 ـ کيل ،ولفگانگ ـ باخمان ،ولفگانگ ـ فرزانه طاهری ، مجلة معمار شمارة 4 ص 54

 • 1 ـ فرشيدموسوی وآلخاندروزايرپولو ،مجتمع سينمايی آزادی تهران، مجلةما ـ شمارة 6 ـ صص 46 و 47

 • 1 ـ بابک شکوفی ،مجتمع سينمايی آزادی تهران، مجلةمعمار ـ شمارة ـ

 • https://ava-architect.ir

تصویری از فایل :

تحلیل نمونه موردی سینما
تحلیل نمونه موردی سینما

فهرست مطالب :

 • معرفی بنا

 • تحلیل سبک معماری بنا

 • شیوه طراحی

 • تحلیل فضاها

 • تصاویر داخلی و خارجی بنا

 • پلان ها و برش های بنا

 • منابع

 • و …

 پاورپوینت تحلیل نمونه موردی سینما داخلی و خارجی ارائه شده در این مطلب  تمامی مدارک موجود جهت ارائه یک تحلیل کامل را داراست و در 37 اسلاید تنظیم شده که جزییات و توضیحات مختصری از آن در مطلب ذکر شد.  با کلیک روی  دکمه سبز رنگ خرید زیر  میتوانید این محصول را پس از طی مراحل خرید بلافاصله دریافت نمایید  .

این تحلیل مختص وبسایت آوای معماری است ،

هرگونه استفاده تجاری و  انتشار رایگان آن حرام است و رضایت ما را در پی نخواهد داشت  ( لطفا رعایت کنید )

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

درباره ی ava-architect.ir

جواد دانش بخش هستم کارشناس ارشد معماری و مدیر رسانه آوای معماری . امیدوارم با فضایی که در آوا ایجاد شده بتونیم به شما عزیزان طی تحصیلتون کمک کنیم و گامی در جهت پیشرفت جامعه معماری برداریم .

مطلب پیشنهادی

دانلود پاورپوینت تحلیل سه مجتمع مسکونی خارجی

دانلود پاورپوینت تحلیل 3 مجتمع مسکونی خارجی

با دانلود پاورپوینت تحلیل 3 مجتمع مسکونی خارجی همراه شماییم . تحلیل نمونه موردی مجتمع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 3 = 2